• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Для батьків

ШАНОВНІ БАТЬКИ

/Files/images/psiholog/novini_2023-2024/фото.png

Ми хочемо нагади вам , що такі чарівні слова, як «добрий день», «вибачте», «дякую», «будь-ласка» вперше пізнаються вдома.
Саме вдома діти вчаться бути чесними, пунктуальними та старанними, добре відноситись до друзів, поважати дорослих та вчителів.
Саме вдома вони вчаться бути акуратними, кидати сміття в смітник та прибирати за собою.
Вдома вони також вчаться бути організованими, доглядати за своїми речами та не чіпати чужих речей.
А в школі ми їх вчимо мові, математиці, історії, географії, фізиці, хімії. Батьківське виховання ми лиш закріплюємо, а не замінюємо його.

Поради щодо весняного харчування учнів

Особливості харчування дітей навесні

/Files/images/Плакат Тарілка здорового харчування.jpg

ЗДОРОВе ХАРЧУВАННЯ дитини: КОРИСНІ ПОРАДИ Й ЛАЙФХАКИ

Права батьків

Здорове харчування

Принципи харчування в холодну пору року

/Files/images/kborgi/image.png/Files/images/kborgi/image (1).png

ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ВІЙНУ?

Війна увійшла у наше життя… І стільки усього змінилося в ньому. Попри наше бажання захистити дітей від її жахіть – війна є у їхній свідомості. Вони думають про неї, переживають за її хід, бачать її у снах, малюють у малюнках.

І вони питають про неї нас дорослих: чому на нас напали? що буде з нами? чи ми можемо померти? коли війна закінчиться? а де ми будемо жити, якщо наш будинок розбомблять? Нам не просто самим з цими запитаннями, не на всі знаємо відповіді, про деякі не хочеться навіть думати…

Але водночас є так важливо, щоби наші діти не були наодинці з цими запитаннями і щоб вони могли, з нашою допомогою, знайти ті відповіді, які допоможуть бачити дорогу, по якій вони зможуть з нашою підтримкою пройти крізь усі ці випробування війни – вийти з них мудрішими та сильнішими.

10 ПРАВИЛ ДЛЯ БАТЬКІВ.

Анкета для батьків (харчування)

/Files/images/2023-2024_nr/Таня.jpg

/Files/images/2023-2024_nr/медсестра 1.jpg

/Files/images/2023-2024_nr/медсестра 2.jpg

/Files/images/2023-2024_nr/медсестра3.jpg

Шановні батьки!

Результати діяльності закладу освіти з метою інформування батьків та громадськості публікуються в мережі Інтернет, та саме на офіційному сайті школи. Це можуть бути фото, відео файли, творчі роботи учасників освітнього процесу. Люди у всьому світі, з доступом до мережі Інтернет, будуть мати можливість побачити фото Вашої дитини або відео з її участю, фото її творчих робіт.

Ми плануємо публікувати такі матеріали та документи лише з Вашого письмового дозволу. Для цього нам необхідно отримати Вашу згоду на публікацію фото та відеоматеріалів дитини, а також дозвіл на публікацію її творчих робіт із зазначенням імені автора.

Будь ласка, ознайомтеся із правилами розміщення дитячих робіт в Інтернеті та зазначте, публікацію яких документів, із Вашої точки зору, здійснювати не бажано.

Дякуємо за Ваше співробітництво!

Розміщуючи роботи Ваших дітей, або фото та відео, на яких буде Ваша дитина, ми будемо керуватися наступними правилами: • Заборонено публікувати матеріали із зазначенням номеру телефону Вашої дитини, її адреси.

• Заборонено публікувати матеріали, які містять будь-яку інформацію, що вказує на місце розташування дитини у точний період часу, окрім перебування її у закладі освіти

• Заборонена публікація матеріалів, які містять небажану інформацію, прямі чи опосередковані посилання на подібний матеріал

• Перед публікацією робота дитини має бути розглянутою та схваленою педагогом, який є автором відповідної публікації до мережі Інтернет.

Дозвіл батьків Я, ____________________________________________________________ надаю дозвіл публікувати матеріали мого сина (доньки)_____________________ ________________________ учня ____________________________________ ____________________________________________________________ в Інтернеті відповідно до правил, що описані на сайті Новостародубського ліцею

Підпис батька / опікуна: _________________ Дата: ________________ Цей дозвіл буде дійсним до тих пір, поки Ви самі не захочете змінити цю форму і підписати новий дозвіл. У разі виникнення проблем, пов'язаних з публікацією матеріалів в Інтернеті, Ви можете зв'язатися з класним керівником своєї дитини ,заступником директора з НВР Капінус Т.В., директором ліцею Бурлак Л.Г.

/Files/images/2023-2024_nr/Screenshot.._1.png

/Files/images/2023-2024_nr/itosvita_nc.png

Інформаційні листки для батьків про хворобу кір, та переваги імунопрофілактики для дітей:
https://images.app.goo.gl/bJMTGU62EgKq5Rss5
https://images.app.goo.gl/hWAeCuipfct8W3VP6

8 отруйних рослин, про які варто розповісти малюку перед пікніком https://tvoemisto.tv/news/8_otruynyh_roslyn_pro_yaki_varto_rozpovisty_malyuku_pered_kinikom_78928.html

Захистіть дитину від небезпечних хвороб! Зробіть їй щеплення. https://www.unicef.org/ukraine/stories/protect-your-child-from-infectious-diseases

Шкірні інфекції у дітей - https://into-sana.ua/articles/kozhnye-infekcii-u-detej/

/Files/images/2022-2023_nr/Screenshot_01..png /Files/images/2022-2023_nr/Screenshot_02..png

Як надавати першу домедичну допомогу при термічних опіках https://phc.org.ua/news/yak-nadavati-pershu-domedichnu-dopomogu-pri-termichnikh-opikakh

"Профілактика хвороб брудних рук":
Вірусні гепатити.
https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/virusni-gepatiti
Гельмінтози у дітей. https://altamedica.com.ua/gelmintozi-u-ditej

/Files/images/2022-2023_nr/1458734499_2.jpg24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом.
https://solotvyn.if.ua/if_centr_controly/24-bereznya-vidznachayetsya-vsesvitnij-den-borotby-z-tuberkulozom/

/Files/images/2022-2023_nr/Screenshot_2..png /Files/images/2022-2023_nr/Screenshot_3..png

/Files/images/2022-2023_nr/Screenshot0.png

/Files/images/2022-2023_nr/Screenshot_0..png

Захворювання ротової порожнини: що варто знати і як уберегтися.
https://phc.org.ua/news/zakhvoryuvannya-rotovoi-porozhnini-scho-varto-znati-i-yak-uberegtisya

Вплив стресу на організм дитини. Чим можуть допомогти батьки і коли варто звертатися до лікаря | Центр громадського здоров’я.
https://phc.org.ua/news/vpliv-stresu-na-organizm-ditini-chim-mozhut-dopomogti-batki-i-koli-varto-zvertatisya-do

Ознайомтесь зі спільнотою ЮНІСЕФ: спільнота для батьків у Viber
https://invite.viber.com/?g2=AQBCUpJ1xK36RE1rmHZkOIF9iO6QlrEaZX2WYkSBDghuqTA2%2FiiN6g1QjMYDpJzx

/Files/images/2022-2023_nr/20230125_181654.jpg

Онлайн бесіда. Як запобігти інфекційним захворюванням.

/Files/images/2022-2023_nr/IMG_20230116_090958.jpg

/Files/images/2022-2023_nr/IMG_20230116_091042.jpg

/Files/images/2022-2023_nr/IMG_20230116_091134.jpg

/Files/images/2022-2023_nr/IMG_20230116_091213.jpg

/Files/images/2022-2023_nr/Screenshot_6.png /Files/images/2022-2023_nr/Screenshot_7.png

/Files/images/2022-2023_nr/Харчування дітей під час дістанційки текст.jpg

Харчування дітей під час дистанційки

Планування прийомів їжі

Режим – одна з найважливіших складових у харчуванні дітей та підлітків. Тож за онлайн-навчання варто узгодити з адміністрацією школи і класним керівником час і тривалість перерви на другий сніданок та обід.

Перерву на другий сніданок бажано організувати з 10:00 до 11:00, її тривалість має становити не менше 20 хвилин. Орієнтовно з 13:00 до 14:00 має бути передбачена перерва на обід тривалістю 25-30 хвилин. Слід зважати на те, що школярі часто готують або розігрівають страви самостійно, а це потребує додаткового часу.

Загалом протягом дня дітям та підліткам шкільного віку необхідно три стандартні прийоми їжі плюс один-два перекуси.

Питний режим

Потреба школяра у рідині має забезпечуватися чистою питною водою. Вода має бути постійно доступною протягом навчального дня та особливо під час фізичної активності.

Необхідна кількість рідини для дітей та підлітків передусім зумовлена відчуттям спраги. Більша кількість рідини потрібна у разі значних і тривалих фізичних навантажень.

Гарячі напої (чай, какао) мають споживатися в помірній кількості, бажано без доданого цукру. Фруктовий сік слід обмежити: до однієї склянки (200 мл) на день.

Харчові продукти для обов’язкового регулярного споживання

Під час кожного прийому їжі діти шкільного віку мають споживати різноманітні овочі (крім картоплі), зокрема, свіжі, приготовлені, морожені або консервовані без значного вмісту солі. Кількість овочів має дорівнювати 100 г на кожен основний прийом їжі тричі на день.

Аналогічну кількість фруктів і ягід (100 г) слід передбачити для школярів під час основних прийомів їжі або перекусів. Крім свіжих сезонних фруктів меню може включати морожені, консервовані фрукти і ягоди без додавання великої кількості цукру, а також сушені ягоди з фруктами.

Щоденне меню школярів всіх вікових груп має включати цільнозернові продукти (каші, цільнозерновий хліб, макаронні вироби) а також бобові. Загальна кількість становить 150 г для молодшого шкільного віку і 200 г – для старшого.

Для забезпечення фізіологічного росту та розвитку організму у дитячому і підлітковому віці слід щоденно споживати три порції молочних продуктів, одне куряче яйце, два-три рази на тиждень – рибу (бажано жирні морські сорти), два-три рази на тиждень – м’ясо птиці, один-два рази на тиждень – червоне м’ясо.

Перекуси

Слід передбачити певний перелік корисних харчових продуктів, які школярі можуть швидко знайти і спожити без спеціального приготування. Для цих цілей найкращими варіантами можуть бути овочі (наприклад, морквяні палички), фрукти, сушені фрукти і ягоди, горіхи та насіння, цільнозернові крекери тощо.

Солодощі

ВООЗ та національні професійні лікарські асоціації рекомендують обмежити споживання цукру: до 25 г на день. Загалом, десерти, які споживають діти і підлітки, слід обмежити. Їхня кількість має бути меншою за 10% загальної добової калорійності.

Сіль

Діти молодшого шкільного віку мають споживати менше трьох грамів солі, а школярі старших вікових груп не більше п’яти грамів на день. Слід усвідомлювати, що основна кількість солі споживається у складі перероблених харчових продуктів: хлібу, оброблених м’ясних виробів, снеків, сиру, консервів, соусів.

Резюме

Здорове і збалансоване харчування дітей та підлітків разом із регулярною фізичною активністю забезпечують не лише здоров’я школярів, але й безпосередньо впливають на успішність навчання.

Сьогодні Україна проходить через найскладніші випробування в історії. Але здоров’я дітей лишається пріоритетом попри всі обставини. Адміністрація закладів освіти, батьки і самі діти мають спільно забезпечити умови для сприяння здоровому вибору і дотриманню принципів збалансованого харчування під час дистанційного навчання, а також у вільний від уроків час.

/Files/images/2022-2023_nr/Screenshot_1.png

ЩО НАСПРАВДІ ЗМІЦНЮЄ ІМУНІТЕТ?

Поліомієліт (поліо) – високоінфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або смерті протягом кількох годин. 5–10% паралізованих помирають через ураження дихальних м’язів.

Дізнайтеся як захистити свою дитину та вакцинацію в Україні.

/Files/images/2022-2023_nr/20221013_112916.jpg

В Україні спостерігається традиційне зростання кількості нових хворих на COVID-19. Саме тому нагадуємо про важливість вакцинації, а також про схему введення вакцин.

Вакцинація - єдиний спосіб захиститися від важкого перебігу хвороби та смерті.

В Україні використовується декілька вакцин. Для первинного курсу вакцинації достатньо використати одну з них:

- Comirnaty від Pfizer-BioNTech – дві дози вакцини з інтервалом у 3 тижні

- CoronaVac від Sinovac Biotech – дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів

- Jcovden (Janssen) від Johnson&Johnson – достатньо однієї дози вакцини.

- Через 5 місяців після первинного курсу всім людям, старшим за 18 років, слід зробити перше бустерне щеплення.

- Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення.

Також зараз в Україні дозволили друге бустерне щеплення вакциною CoronoVac всім охочим.

Наразі в Україні доступно майже 5 млн вакцини CoronaVac, близько 400 тисяч доз вакцини Pfizer та 30 тисяч вакцини Janssen.

Окрім цього, в Україні дозволили вакцинацію дітей віком 5–11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5–11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років.

Пам’ятка про самоізоляцію

Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція означає, в першу чергу, утримання від контактування з іншими людьми для того, щоб зменшити ризики інфікування. Це включає будь-які ситуації, коли ви можете тісно контактувати з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше 1 метра або тривалістю понад 15 хвилин). В тому числі публічні заходи, робота, навчання, релігійні служби, спортивні змагання, розважальні заходи, користування транспортом, екскурсії, відвідування ресторанів тощо.

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою.

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

§ Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19.

§ Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.

§ Якщо ви нещодавно повернулись з провінції Хубей Китайської народної республіки, Ірану, окремих регіонів Італії (Ломбардія, Пьемонт та Венето) – навіть при відсутності симптомів.

§ Якщо ви нещодавно повернулись з Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції – подорожі, контакту з хворим тощо.

Як підготуватись до самоізоляції?

По-перше, спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому або приймати відвідувачів та гостей, в тому числі поясність це друзям та родичам, а також спробуйте обговорити умови дистанційної роботи з роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про ваше причини вашого рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до яких ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо я живу не сам/сама?

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, намагайтесь ізолюватись в окремій кімнаті, яку є можливість провітрювати. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також харчуватись і готувати їжу окремо – скористайтесь нею.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук з милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю та використання одноразових серветок та хустинок. При вимушених контактах з людьми, за можливості, одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або мінімізуйте контакт з ними.

Як мені харчуватися та здійснювати покупки?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість – попросіть друзів або родичів доставляти вам їжу до порогу дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою їжі та інших необхідних товарів.

Що робити, якщо мені необхідно покинути житло?

Якщо все ж є невідкладна необхідність відвідати місця надання послуг – одягайте маску та мінімізуйте контакти.

Якщо потрібно скористатись транспортом – обирайте місце біля вікна та, за можливості, в пустих рядах. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Якщо вам стало зле в громадських місцях – негайно зверніться за медичною допомогою.

Що робити якщо в мене з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми – кашель, ускладнене дихання, підвищена температура – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливого контактування з особами, хворими на гострі респіраторні захворювання

Для росіян немає нічого святого, і жодні правила чи домовленості на них не діють. Днями вони почали обстрілювати Запорізьку АЕС. На станції кажуть, що нині вони працюють із ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.У такому разі кожному з нас не завадять знання на випадок поширення радіації.Що робити, аби убезпечити себе від опромінення, де ховатися, від кого чекати сповіщень та інші поради в разі радіаційної аварії — читайте на каналі «Срочно»: https://invite.viber.com/?g2=AQB9kESLf2fpZU7iAi5FPN6RsV010VddsIIV875L%2BhlLKdrZFxYerpHeBS9Of4V6

/Files/images/Що підготувати дитині для перекусу-памьятка.png

Шанси поширення мавпячої віспи в України дуже малі. Так, вважає головний санітарний лікар Ігор Кузін. Це трохи заспокоює, але все ж дещо треба знати про цю хворобу.

Віспа мавп - рідкісне захворювання, що передається людині від тварин, симптоми якого схожі з симптомами, які спостерігалися раніше у пацієнтів з натуральною віспою, проте менш серйозні.

Початкові симптоми включають в себе лихоманку, головний біль, набряки, біль у спині та у м'язах, збільшення лімфатичних вузлів. Після цього може з'явитися висип.

Специфічного лікування або вакцини проти віспи мавп немає. За відсутності ускладнень інфекція зазвичай зникає сама після 21 дня.

Інфікування відбувається через кров; біологічними рідинами; ураженою шкірою або слизовою інфікованих людей чи тварин; під час вживання в їжу м'яса інфікованих тварин, яке не було термічно оброблене.

Щоб запобігти інфекції треба уникати контактів з інфікованими, ретельно мити руки та вакцинуватися проти звичайної віспи.

Перше, що необхідно пам’ятати та чому слід навчити вашу дитину, – це часто мити руки з милом.

Робити це треба після відвідин вбиральні, після перебування в громадському транспорті, дотику до поверхонь за межами дому, у тому числі до грошей, перед приготуванням та вживанням їжі, після контакту з домашньою твариною, перед тим, як здійснювати будь-які процедури з догляду за собою або дитиною.

Як правильно мити руки?

Відкрити кран, намилити долоні, ретельно потерти внутрішню і тильну сторони, змити мило і закрити кран. У громадському місці краще відкривати та закривати кран за допомогою паперового рушника.

Якщо у вас немає доступу до води та мила, скористайтеся дезінфекційним засобом для рук, що містить принаймні 60% спирту. Втирайте його в руки не менше 20-30 секунд, доки руки не висохнуть.

Також для очищення рук можна використовувати спиртові або антибактеріальні вологі серветки.

Що робити, якщо вас укусив кліщ.

Довідкова інформація

«Зустрітися» з кліщами можна протягом усього року, але пік їхньої активності все ж припадає на весняно-осінній період.

Природне середовище кліщів — ґрунт та трава (у т.ч. і сухостій). Звідти вони переповзають на людей і прокушують найніжніші ділянки шкіри. У небезпеці може бути голова, а також місця прилягання одягу до тіла.

Саме іксодові кліщі є переносниками небезпечних інфекційних захворювань, серед яких: кліщовий енцефаліт і бореліоз (хвороба Лайма).

Не кожна вкушена людина хворіє. Все залежить від того, скільки часу минуло від укусу — що меншим є цей час, то нижчий ризик розвитку захворювання.

Як видалити кліща

-Витягти кліща можна як у найближчому травмпункті, так і самостійно

-Якщо видаляти самостійно, краще використовувати спеціальний пінцет, який продають в аптеці. Також можна зробитт це пальцями, загорнутими в марлю.

-Кліща витягують перепендикулярно поверхні шкіри, схопивши ближче до хоботка.

-Якщо хоботок залишився в шкірі - його дістають стерильною голкою, як скалку.

-Після цього потрібно обробити місце укусу антисептиками і спостерігати за станом здоров‘я кілька днів.

❌НЕ ПОТРІБНО

-Заливати місце укусу оліями або спиртом. Це небезпечно і може призвести до загибелі кліща й значно збільшить ризики інфікування.

-Крутити і різко смикати кліща!

Якщо ви отримали укус кліща і протягом кількох тижнів у вас з‘явилися наведені нижче симптоми, заерніться до лікаря

-Лихоманка/озноб. У більшості випадків цей симтом характерний для всіх хвороб, шо передаються кліщами.

-Болі та втомлюваність. Головний біль, втома та біль у м‘язах та - у випадку хвороби Лайма - біль у суглобах.

-Висипання

Головні болі у дитини 10 років.

Що таке «синдром гіперактивної дитини»?

Травмування: види, перша допомога та поради.

Що робити при болях в серці.

/Files/images/2021-2022_nr/IMG-9d0978b20f044dfc64afca611f9d6d55-V.jpg

Надання домедичної допомоги постраждалим при підозрі на травму голови (черепно-мозкова травма)

Тимчасова зупинка кровотечі. Незначна кровотеча.
Накласти тугу пов'язку; затиснути пальцем судину (затискання проводиться не в рані, а вище - ближче до серця, перед накладанням пов’язки), що кровоточить; накласти кровоспинний джгут і максимально зігнути кінцівку. Джгут застосовують при значній кровотечі. Його накладають вище рани і якомога ближче до рани. Не можна накладати джгут у середній третині плеча через небезпеку придушення нерва і розвитку згодом паралічу руки. Місце, де накладається джгут, спочатку захищають одягом, рушником, ватно-марлевою пов’язкою або іншими матеріалами. Потім дуже розтягують гумовий джгут, роблять ним навколо кінцівки одне-два кільця і кінці фіксують гачком.

Що робити при отруєнні в дорозі?
Зупинитися. Спожити багато рідини, викликати штучно блювоту, вжити активоване вугілля. !!!

Що робити при переохолоджені?
Шукайте місце без протягів Шукайте укриття в сухих теплих місцях. Якщо це тимчасово неможливо, утеплюйте кінцівки, шию та голову; Розмістіть під собою дошки або каремати; Якщо промокли - якнайшвидше переодягніться; Зробіть кілька вправ для того, щоб відновити кровообіг; По можливості пийте багато солодкого теплого чаю та їжте їжу, багату білком!

Епілепсія або судоми:

Спробувати попередити або максимально пом'якшити падіння, посадити або укласти хворого, заспокоїти, якщо він свідомий, усунути всі небезпечні предмети;

Підкласти під голову щось м'яке або укласти її на коліна;

При рясному виділенні слини обережно повернути людину на бік підкладаючи протилежну руку під щоку;

Розстебнути одяг, що стискає дихання;

Не намагатися утримувати під час судомного нападу;

Якщо зуби не стиснуті, то можна між зубами покласти хустку для попередження травм, але не розтискати щелепи і не намагатися засунути в рот при стисканні;

Що робити якщо опинився під завалом?

Заспокойтеся! Ви живі! Дихайте спокійно! Навіть, якщо у вас повні легені пилу. Бережіть сили – вони вам знадобляться, коли вас знайдуть рятувальники.

Якщо з вами телефон, і ви можете до нього дотягнутись, одразу викликайте рятувальників. Номер 101!

Не робіть різких рухів. Обережно! Навколо багато уламків – ви можете ушкодитись. Повільно, врівноважено намагайтеся зачистити територію. Головне – не чіпайте великих конструкцій навколо. Над вами може бути не один уламок. Ворухнетесь – і вся барикада впаде на вас.

Ви травмовані? Кровотеча? Її треба швидко зупинити, використовуючи ремінь чи поділ футболки. Це допоможе врятувати ваше життя.

Вам затиснуло руку чи ногу і ви думаєте тільки про те, як її врятувати? Не намагайтеся зробити це самостійно! Чекайте на рятувальників.

Чуєте, що приїхали рятувальники і вже працюють інструментами. Шкребіться, стукайте, кричіть, горлопаньте, що є сил. Але не тоді, коли чуєте шум. А в момент тиші. Ні. Вас не кинули. Навпаки! Саме в цю мить рятувальники замовкли, аби своїми пристроями впіймати навіть ледь чутні звуки. Аби з’ясувати, де є живі

І наостанок. Ви під завалом? Не кричіть безперервно. Змарнуєте сили і кисень. Ви в темряві? Не намагайтеся підсвічувати собі запальничкою. Якщо десь був виток газу – спровокуєте повторний вибух. Спокійно чекайте на рятувальників. І пам’ятайте, вижити можна. Що б не відбувалось!

Алгоритм 31. Перша допомога при носовій кровотечі

Послідовність дій під час надання домедичної допомоги постраждалим без свідомості немедичними працівниками

Порядок надання домедичної допомоги постраждалим при порушенні прохідності дихальних шляхів - обтурації стороннім тілом

Що робити при отруєнні парами фарби або бензину

Як надати першу допомогу при термічних опіках

Що робити у разі хімічної атаки або аварії на хімпідприємстві

Про причини харчових отруєнь та профілактику небезпечних хвороб і станів

«Чорнобильська» аптечка

Зневоднення: симптоми та способи запобігання. Рекомендації МОЗ України

09 листопада 2021 року о 19.00 годині відбудеться вебінар на базі ОРЦОЯО в режимі онлайн (платформа YouTube). Підключення учасників вищезазначеного вебінару відбуватиметься за посиланням, яке буде розміщено на головній сторінці сайту Одеського РЦОЯО http://www.test-center.od.ua/ о 18.30 год. в день проведення вебінару.

/Files/images/2020-2021_nr/2021-06-23_085353.jpg

Міністерство охорони здоров’я разом з Інститутом когнітивного моделювання розробили серію коміксів для школярів. Вони створені в рамках кампанії щодо необхідності носити захисні маски та користуватись антисептиками.

Ці правила зараз є обов‘язковими для всіх. І школярам, які проводять багато часу в закритому приміщенні, сидять поруч за партами та користуються шкільним приладдям, про це необхідно нагадувати якомога частіше. Тому ці комікси будуть розіслані в українські школи та поширюватимуться у соцмережах.

Пам'ятайте, коронавірус становить смертельну небезпеку. Дотримуйтесь всіх рекомендацій МОЗ та бережіть своє здоров'я.

/Files/images/2020-2021_nr/5f7d9d562657e158939398.jpg /Files/images/2020-2021_nr/5f7d9d570bf4c380946217.jpg

/Files/images/2020-2021_nr/5f7d9d5758272558450972.jpg /Files/images/2020-2021_nr/5f7d9d586642e322497285.jpg

/Files/images/2020-2021_nr/5f7d9d5938185459474303.jpg

ДО ВІДОМА БАТЬКІВ!!!

Дільничний інспектор міліції Петрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області – Левченко Олексій Юрійович (м.т. 0987010535).

Що потрібно для успішного старту першокласника. Рекомендації батькам.

Перший клас — певною мірою випробування для дітей і батьків. Нові форми роботи, зміна розпорядку дня та незнайомий колектив. Скористайтеся рекомендаціями та допоможіть дитині підготуватися до навчальної діяльності

Самоорганізація

Час від часу пропонуйте дітям виконати вдома завдання, що безпосередньо не пов’язане з освітнім процесом. Наприклад, розповісти про свої враження від екскурсії, підготувати виступ до родинного свята, намалювати листівку другові, скласти розповідь про домашнього улюбленця тощо. Складіть разом розклад цікавих справ, де схематично позначте вид діяльності та час, зокрема на вихідні. Тут можна визначити час для гри, рухливих розваг, сталих домашніх обов’язків тощо. Розмістіть розклад на видному місці, бажано біля годинника. Так ви допоможете майбутньому першокласнику «подружитися з часом» і сформувати навички самоорганізації, зокрема: • дотримуватися режиму дня; • виконувати домашнє завдання самостійно та вчасно. Надалі ці навички зумовлять у дитини відповідальне ставлення до систематичного виконання завдань.

Упевненість у собі

Підтримуйте віру дитини у власні сили та формуйте в неї адекватну самооцінку. Шестирічний першокласник — дошкільник за віковими характеристиками — навчається, аби продемонструвати свої досягнення батькам, педагогам, одноліткам, бути «дорослим» і значущим. Тому не забувайте цікавитися настроєм дитини та її шкільними справами. Бо якщо вона відчує, що вам байдуже, то втратить жагу до навчання.

Здоров'я

Зверніть увагу на стан фізичного розвитку та здоров’я дитини. Не ігноруйте хронічні захворювання чи алергію. Зважайте також на часті (4—6 разів на рік) захворювання дитини. Від стану здоров’я залежить, як вона буде навчатися, сприймати й пізнавати навколишній світ, запам’ятовувати інформацію, мислити, читати, писати, розв’язувати завдання тощо. Тож зважайте на цей чинник, аби визначитися, чи варто вже віддавати дитину до школи.

Раціон і режим

Забезпечуйте майбутньому першокласнику повноцінні сон і їжу. Установлений час сну — це найліпший спосіб допомогти вашій дитині вчасно засинати й повноцінно висипатися. Лише завдяки цьому вона зможе поповнити енергію, яку витратила протягом дня. Щодо їжі, то вона має бути поживною, щоб організм отримував речовини, необхідні для нормальної роботи мозку, серця, легенів та інших органів. Окрім того, збалансоване харчування запобігає гіповітамінозу.

Рухова активність

Організовуйте активність дитини. Якщо вона постійно рухається: стрибає, бігає, грається, — то вона здорова. Тож не зупиняйте дитину й не примушуйте її посидіти. Натомість грайте в рухливі ігри, що розвивають гнучкість, спритність і швидкість. Улітку привчайте приймати прохолодний чи контрастний душ, купайтеся у відкритих водоймах — це зміцнить нервову, імунну й інші системи організму. Такі заходи сприятимуть повноцінному фізичному розвитку дитини, загартують її та поліпшать стан здоров’я.

Комунікація

Зважайте на самовідчуття дитини в колективі. Це ще один важливий показник готовності до школи. Сором’язливий першокласник, найімовірніше, втомлюватиметься від великої кількості однолітків. «Діти штурхаються і шумлять», — скаже він, коли повернеться додому після уроків. Що потрібно зробити, якщо дитина втомлюється від однолітків у школі? Найперше — не залишайте її на групу продовженого дня.

Активні й товариські діти також можуть зіткнутися з проблемами спілкування. Наприклад, не вміють тримати дистанцію з дорослим, якому може бути неприємним фамільярне ставлення. Тому навчайте дитину спілкуватися з однолітками й дорослими відповідно до соціальних норм.

Уважність

Дізнайтеся, як дитина розуміє, сприймає та запам’ятовує інструкцію. Запропонуйте їй зібрати щось із конструктора, приміром будиночок із шести кубиків. Або виконати графічне завдання, наприклад, домалювати поруч із певною фігурою ще кілька таких самих. Зверніть увагу, скільки часу знадобиться дитині, щоб почати виконувати завдання. Якщо вона більше п’яти хвилин не може сконцентруватися, то й у класі, після того як учитель дасть завдання, вона ловитиме ґав і не включиться вчасно у процес.

Правила поведінки на воді

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу тому, хто потрапив у біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах, а також через засоби масової інформації.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

§ правильний вибір та обладнання місць купання;

§ навчання дорослих і дітей плаванню;

§ суворе дотримання правил поведінки під час купання й катання на плавзасобах;

§ постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Загальні правила поведінки на воді:

1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

3. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек, при температурі води – не нижчою за +18°С, t° повітря – не нижчою за +24°С.

4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.

5. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5–2 години.

6. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

7. У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.

8. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

9. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

10. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.

11. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

12. Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації в чергового по човновій станції.

Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

На воді забороняється:

1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.

2. Вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.

3. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

5. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.

6. Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання.

7. Вживати спиртні напої під час купання.

8. Забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.

9. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.

10. Допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

11. Подавати помилкові сигнали небезпеки.

12. Дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса.

13. Купання дітей без супроводу дорослих.

Правила поведінки для дітей:

1. Купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків).

2. До купання допускаються групи дітей до 10 осіб під наглядом одного відповідального, який уміє добре плавати і знає прийоми рятування на воді.

3. Біля місця купання має бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватись під наглядом медпрацівника.

4. Місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Крім того, в місцях купання дітей аварійно-рятувальними службами ретельно перевіряється дно, про що складається акт перевірки, вимірюється температура води і повітря.

5. Діти допускаються до купання після огляду лікарем.

6. Роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом організатора купання (одяг кожної дитини викладається у рядки окремими купами).

7. До й після купання проводиться перевірка наявності дітей шляхом шикування їх у ряд відповідно до місць, де складено їх одяг.

8. Відповідальний за купання повинен: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання, увійти у воду першим (до дозволеної межі), а вийти останнім.

9. При особистому купанні дітей дорослі зобов’язані постійно спостерігати за ними.

Правила поведінки під час катання на човнах.

Човни, катери та інші плавзасоби, що належать санаторіям, дитячим таборам і базам відпочинку, повинні реєструватися за встановленим порядком. Щорічно перед початком сезону вони проходять технічний огляд. Малі судна повинні знаходитися під охороною або під замком. Перед відплиттям їх потрібно перевірити на справність й оснастити рятувальними засобами. Наказом установи призначаються особи, відповідальні за збереження, технічний стан і експлуатацію малих суден.

1. Сідати в човен потрібно обережно, ступаючи по центру настилу.

2. Кататися на човні або іншому малому плавзасобі дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях.

3. Перед тим, як відправитись на водну прогулянку, необхідно отримати на це дозвіл та зареєструватись у чергового по човновій станції.

4. Рухатись на човні необхідно завжди вздовж правого боку річки, намагаючись триматися не далі 20 метрів від берега.

5. Якщо потрібно випередити інший човен, то треба обходити його з лівого боку.

6. Гребний човен повинен звільняти дорогу всім човнам, які проходять справа від нього, а також паровим, моторним і вітрильним суднам.

7. Гребти веслами треба рівномірно, кермач повинен бути особливо уважним, щоб не вдаритися об борт іншого човна.

Під час катання на малих плавзасобах забороняється:

§ пересідати з місця на місце, сідати на борт під час руху човна;

§ розгойдувати човен, пірнати з нього;

§ категорично забороняється переходити з одного човна в інший;

§ навантажувати малі судна понад встановлені норми;

§ перетинати курс суден, що йдуть;

§ підходити близько до суден, що рухаються;

§ кататися поблизу пристаней і причалів;

§ віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;

§ катати дітей на саморобних човнах, катерах, плотах, автомобільних камерах і т.д

§ кататися за несприятливих метеорологічних умов;

§ виходити на фарватер судноплавства.

Порядок дій у випадку нещастя

Якщо човен перевернувся, головне - не розгубитися. Човен, що перекинувся, добре тримається на воді, отже потрібно зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега.

Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинулося, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, відкіля надходить світло. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє плавати, підтримувати його на плаву.

Рятувати треба спочатку одного потопаючого, потім іншого; рятувати вплав одночасно кількох людей неможливо.

Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він повинен вміти управляти судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Причиною загибелі людей на воді можуть бути вири, що затягують навіть досвідчених плавців; підводні плини, які паралізують волю людини, яка пливе; водорості, що сковують рух плавця. У швидкій річці можна потрапити в сильну течію. Вона підхоплює плавця й починає безладно нести. Непосильна боротьба з течією може вкінець виснажити сили плавця. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега. У випадку, якщо плавець опинився у воді під час шторму, він не зможе вийти з води. У таких випадках необхідно обрати найбільш сильну попутну хвилю, наблизитися на ній до берега і вибігти на нього. Якщо це не вдається зробити, необхідно схопитися за водорості чи прибережне каміння і всіма силами утриматися, упираючись пальцями ніг до того часу, поки не спаде хвиля, потім зіскочити й вибігти за межу прибою.

Якщо ви потрапили у вир, наберіть якнайбільше повітря, занурюйтесь у воду і, зробивши сильний ривок убік за течією, спливайте на поверхню.

Від переохолодження або різкого переходу з зони теплої води в зону холодної з’являються судоми, що зводять руки і ноги. Головне – не розгубіться! Треба негайно перемінити стиль плавання, найкраще лягти на спину й плисти до берега. Намагайтеся утриматися на поверхні води й кличте на допомогу.

Плавець, який заплутався у водоростях, не повинен робити різких рухів і ривків, інакше петлі рослин затягнуться ще щільніше. Необхідно лягти на спину і спробувати м’якими, спокійними рухами виплисти в бік, звідкіля приплив. Якщо це не допоможе, потрібно підтягти ноги, обережно звільнитися від рослин руками.

Іншими причинами нещасних випадків на воді можуть бути:

§ переохолодження у воді;

§ перевтомлення м’язів, викликане тривалою роботою їх без розслаблення чи безперервного плавання одним стилем;

§ купання незагартованого плавця у воді з низькою температурою та інше.

У всіх випадках плавцю рекомендується перемінити стиль плавання й вийти з води. Якщо немає умов для негайного виходу із води, то необхідно діяти таким чином:

§ при відчутті стягування пальців руки потрібно швидко з силою стиснути пальці кисті руки у кулак, зробити різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтиснути кулак;

§ при судомі м’язів литки необхідно, підігнувшись, двома руками обхопити ступню постраждалої ноги і з силою підігнути ногу в коліні поперед себе.

Шановні батьки!!!

В складній ситуації, яка склалася у світі, в зв’язку з пандемією коронавірусу, звертаюся до вас із проханням бути соціально відповідальними!

Що це означає?

Діти на карантині - залишайте їх вдома, не беріть із собою на роботу, в магазин, кафе чи в гості. Відкладіть до кращих часів поїздки в сусідні міста, знайдіть спосіб придбати необхідні речі через Інтернет.

По можливості самоізолюйтеся - працюйте на відстані, з дому.

Зрозумійте! Це не паніка, це превентивні заходи.

Тому:

- мити руки з милом не менше 20 секунд;

- провітрювати приміщення, дезінфікувати поверхні;

- якомога менше торкатися руками обличчя;

- харчуватися вдома;

- не соромитися носити захисні маски рукавички;

- в разі перших ознак захворюваності самоізолюватися, повідомити сімейного лікаря.

Дуже вас прошу поставитися до цього серйозно.

З повагою директор школи Л.Г. Бурлак

Інформація по коронавірусу

/Files/images/2019-2020_nr/2020-03-05_084903.png

/Files/images/2019-2020_nr/2020-02-03_134220.jpg

До уваги випускників та їх батьків!
Із 18 січня 2020 року розпочав роботу консультаційний центр у м. Кропивницькому при Донецькому національному медичному університеті. Консультаційний центр працює щосуботи з 18 січня до 25 квітня 2020 року з 10.00 до 13.00. Тут ви можете отримати безкоштовно консультації від викладачів університету щодо підготовки до ЗНО з біології, фізики, хімії та математики.

/Files/images/novini2018-19/40.jpg

/Files/images/novini2018-19/01001pmh-14df-940x446.jpg

Вступ - 2019: нововведення

/Files/images/novini2018-19/010038ns-caff-940x446.jpg

Учасники пробного ЗНО, поспішайте внести відповіді!

/Files/images/novini2018-19/4..jpg

/Files/images/novini2018-19/2019.jpg

Дякуючи тісній співпраці школи, класного керівника, батьків в 5-А класі створюються всі комфортні умови для успішного виховного та навчального середовища, яке вимагає Нова українська школа.

/Files/images/novini2018-19/IMG_20181113_112415.jpg /Files/images/novini2018-19/IMG_20181113_112424.jpg

/Files/images/novini2018-19/IMG_20181113_080550.jpg/Files/images/novini2018-19/IMG_20181113_080542.jpg

/Files/images/2018rk/довідка.PNG

/Files/images/bbloteka/2018-05-22_093529.png

/Files/images/2018rk/2018-05-04_.png

/Files/images/2018rk/Щеплення 2.jpg

"Особливості проведення ЗНО - 2018"

/Files/images/novini_2016/photo_2016-12-20_15-15-58.jpg

Для батьків та вчителів початкових класів.

/Files/images/novini_2016/лист мон1.jpg

/Files/images/novini_2016/лист мон2.jpg

/Files/images/novini_2016/2016-05-26_141540.jpg

/Files/images/shkola_2013/dlya_batkv/недопущ.збору коштів.jpg

/Files/images/shkola_2013/dlya_batkv/16.01.jpg

ШАНОВНІ БАТЬКИ

/Files/images/shkola_2013/dlya_batkv/3.jpg/Files/images/shkola_2013/dlya_batkv/4.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1285

Коментарi